POLMOT MOTOR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2002 yılında Konya Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olup dalgıç motor ve pompa imalatı yapmaktadır.

1970 yılında Polat ailesi tarafından Poleks makine sanayi A.Ş. fabrikasının kurulumuyla üretim sektörüne giriş yapmıştır. Motor yenileştirme makinelerinde Türkiye de ve dünya da söz sahibidir.

2002 yılında yeni bir sektöre girmek için Ar&Ge çalışmalarına başlayıp, 1970 yılından gelen imalat tecrübemize dayanarak elde ettiğimiz deneyim ve birikimi, siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmanın heyecanını duyan firmamız, uzman kadrosuyla POLDAP marka 5” – 6” – 7” – 8” – 10” dalgıç motor ve pompa üretim tesisini kurmuştur. Çok kısa sürede Türkiye de ilk üçe girmeyi başarmış ve ciddi bir ihracat pazarını yakalamıştır.

2008 yılında Poleks ve Polmot firmasının dışarıdan tedarik etmiş olduğu döküm parçalarının dökümünü kendi bünyesinde üretmek için Poldök döküm fabrikasını kurmuştur.

2013 yılında Polmot firması dalgıç motor ve pompa konusunda dünyada söz sahibi olan Caprari firmasıyla yeni bir yatırım ve pazar payını artırmak için ortaklık anlaşmasına girmiştir; İtalyan Firması Caprari S.p.A. Polmot hisselerinin %50 sini iktisap etmesi yoluyla stratejik ortak girişim anlaşması imzalamış ve %50 hisse ile İtalyan firması Caprari iş ortağımız olmuştur.

Caprari nin tecrübesiyle Avrupa standartlarına uygun şekilde projelendirilmiş 16.000m2 si kapalı, 11.500m2 si açık olmak üzere yeni üretim tesisini 2015 yılı başında faaliyete almıştır.

TSE, ISO 9001-2000 ve CE sertifikalarına sahip olan firmamız Ar&Ge çalışmalarını elektrik mühendislerimizle devam ettirerek, kaliteli ve sorunsuz ürünleri değerli müşterilerimize sunmaktadır. Firmamız bünyesinde bulunan son teknoloji motor ve pompa test ünitelerimizle, ürünlerimizin testlerini yaparak kalite alt yapımızı daha da çok geliştirmekteyiz.

Firmamız kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede Dalgıç Motor ve Pompa imalatında ilk sıraları almış ve Türkiye piyasasının büyük bir kısmına hitap eder duruma gelmiştir. Ayrıca yurtdışında bulunan bayi ağımızla, ürünlerimizin büyük bir kısmı yurtdışı piyasasına ulaştırılmaktadır.

Firmamızın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur.

Dürüstlük ve kalite prensibini kendisine hedef çizen firmamız müşterilerimize yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eder.

Tanitim Filmi
Kalite Politikamiz
- Kaliteli hizmet anlayisiyla dalgiç motor ve dalgiç pompa sektöründe öncü firma olmak
- Müsteri memnuniyetini tedarikçi ve personel isbirligi ile en üst seviyede tutmak
- Degisime ve teknolojiye hizla ayak uydurarak her daim bir adim önde olmak
- Sürekli iyilestirmeyi ilke olarak benimsemek ve kalite yönetim sistemi sartlarina uymak
- Yaratici, çok yönlü, egitimli ve uyumlu çalisanlari ile ayni amaçta yürüyen ve gittikçe büyüyen bir aile olmak

GENEL MÜDÜR
Foto Galeri
 
Tasarım & Kodlama : Vizyoner